Literatura piękna / Dla dzieci i mlodzieży

Tytuł:M jak Magia
Autor: Neil Gaiman
Seria:
ISBN:978-83-7480-052-5
Tłumaczenie:Paulina Braiter
Oprawa:miękka
Format:115x180
Liczba stron:230
Rok wydania:2007
Cena detaliczna:19.99 zł

Gdzie kupisz książkę



Neil Gaiman tak mówi o swojej nowej książce: W zebranych tu opowiadaniach spotkacie twardego detektywa ze świata dziecięcych bajek i grupę ludzi, którzy lubią jadać najróżniejsze rzeczy, znajdziecie też wiersz o tym, jak się zachować, gdy traficie do magicznego świata, i historię o chłopcu, który spotyka pod mostem trolla i dobija z nim targu. Jest tu też opowieść, która stanie się częścią mojej następnej książki dla dzieci, “Księgi cmentarnej” o chłopcu, który mieszka na cmentarzu, wychowywany przez umarłych, a także opowiadanie, które napisałem w młodości, zatytułowane “Jak sprzedać Most Pontyjski”, historia fantasy zainspirowana przez autentycznego człowieka, “Hrabiego” Victora Lustiga, który naprawdę sprzedał wieżę Eiffla, mniej więcej w taki właśnie sposób (po czym w kilka lat później zmarł w więzieniu Alcatraz). Jest tu kilka nieco strasznych historii, kilka innych raczej zabawnych, a także parę nie należących do żadnej z tych kategorii. Mam jednak nadzieję, że i tak się wam spodobają.
Gdy byłem chłopcem, Ray Bradbury wybrał ze swoich wcześniejszych zbiorów opowiadania, które, jak uznał, przypadną do gustu młodszym czytelnikom i wydał je w książkach “R jak rakieta” i “K jak kosmos”. Skoro zdecydowałem się na to samo, spytałem Raya, czy miałby coś przeciw temu, gdybym zatytułował ten zbiór “M jak magia”. (Nie miał.)
M naprawdę jest jak magia, podobnie jak wszystkie litery, jeśli złoży się je razem jak należy. Można z nich tworzyć magię i sny. A także, mam nadzieję, kilka niespodzianek.

Książka jest do nabycia od 16 marca w salonach EMPiK oraz nawww.empik.com a od 23 marca we wszystkich księgarniach w Polsce.
 

Ocena czytelników

n.d
Treść:
Jakość wydania:
Ocena subiektywna:
n.d/10
n.d/10
n.d/10
Musisz się zalogowac,
żeby ocenić
Jak oceniali inni Legenda ocen

Recenzje:

M jak Magia

Twórczość Neila Gaimana cenię, poważam i dlatego z wielką przyjemnością sięgam po jego kolejne książki (również po te które już czytałam, ale teraz nie o tym).

Inne książki autora:

Księga Cmentarna
Chłopaki Anansiego
Gwiezdny Pył. Okładka Filmowa
Gwiezdny Pył. Wersja Autorska
Amerykańscy Bogowie. Wersja Autorska
Amerykańscy Bogowie. Twarda Oprawa
Interświat
Koralina
Koralina Andrzej Sapkowski przedstawia
Koralina-Okładka Filmowa
Nigdziebądź. Wyd. III
Nigdziebądź Wyd. II
Rzeczy Ulotne
Wilki w ścianach
Dym i Lustra. Andrzej Sapkowski Przedstawia
Chłopaki Anansiego wyd. 2
Odd i Lodowi Olbrzymi

Komentarze

Dodaj komentarz:

Tytuł: Imię/Nick:
Treść: E-mail:
Strona WWW:
Wstaw kod z obrazka: